MÖBLER / Bord / Speglar med konsolbord 7451536

nr 745 1536

Speglar med konsolbord

Nyrokoko, förgyllda, 4 delar, snarlika, Konsolbord med stenskivahöjd: 155 resp 60

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.800 kr

måndag 5 mars 2012
kl 17:36:30

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.